Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 212 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

-

piątek, 25 czerwca 2010 12:11

8 sposobów na przyśpieszenie metabolizmu1. Buduj mięśnie

Mięśnie, to nie tylko wyrzeźbiona, ładna sylwetka, ale także szybsze spalanie. Ponieważ nasza mięśniowa sprawia, że metabolizm jest szybszy, warto wybrać się na siłownie trzy razy w tygodniu i pod okiem trenera podnosić ciężarki - nawet niewielkie - na wszystkie partie ciała.

 

2. Ćwiczenia aerobowe

Nie odkryjemy Ameryki. Żeby spalić kalorię i przyśpieszyć metabolizm trzeba czasem ostro poćwiczyć i mocno się spocić. Trening kardio (rower, bieganie, aerobik) powinien trwać przynajmniej 40 minut.

 

3. Pij więcej wody

Jeśli nasz organizm jest odwodniony zaczyna spowalniać wszelkie czynności, a w tym także spalanie. Pij zatem 1,5 litra wody, zwłaszcza szklankę przed posiłkiem (zjesz wtedy mniej) i w czasie treningu. Pomocne będą także warzywa i owoce, które zawierają błonnik.

 

4. Zimne napoje

Organizm aby podwyższyć temperaturę ciała musi się napracować, czyli spalić kalorie. Pomogą mu w tym zimne napoje. Badania wskazują, że pięć lub sześć szklanek zimnej wody na dzień, pomogą spalić dodatkowo 10 kalorii dziennie. Może to nie jest wiele, ale to kalorie spalone za darmo, a w ciągu roku mogą one nam dać pół kilograma wagi.


5. Jedz częściej

Jedzenie częściej, a mniejszych porcji, przyśpieszy przemianę materii i sprawi, że będziesz chudnąć. Najlepiej jeść pięć posiłków dziennie, co 3-4 godziny.

 

6. Doprawiaj potrawy

Ostro doprawione potrawy potrafią przyśpieszyć przemianę materii nawet o 23 procent! Nie żałuj więc sobie papryczek chili, właściwie w każdym kolorze.

 

7. Pij zieloną herbatę

Podobnie jak z kawą, sprawa metabolizmu wygląda z zieloną herbatą. Picie 3-4 filiżanek zielonej herbaty pozwala spalić o 50 kalorii więcej każdego dnia. W ciągu roku waga może spaść nawet o 5 kilogramów i to tylko dzięki piciu zielonej herbaty!

 

8. Unikaj diet-cud

Wszystkie diety cud, na których jemy tak mało, że wyglądają jak głodówka, spowalniają metabolizm i sprawiają, że organizm odkłada tłuszcz. Zaczyna go gromadzić i czeka na lepsze czasy aż dostanie jeść. Co więcej, po takich dietach występuje zazwyczaj efekt jojo, a organizm jest wyniszczony.

 

 

http://mamzdrowie.pl/

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

-

środa, 16 czerwca 2010 12:07

Przyczyny otyłości
  • Najczęstszą przyczyną powstawania otyłości jest przekarmianie (zbyt duża wartość energetyczna pożywienia w stosunku do zapotrzebowania organizmu).
  • Czynniki genetyczne – mogą odgrywać rolę w powstaniu otyłości lub zwiększać podatność na jej rozwój. Istnieją genetycznie uwarunkowane zespoły chorobowe, w których dochodzi do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w organizmie. Należą do nich: zespół Pradera-Williego, zespół Laurence'a-Moona-Biedla, zespół Cohena oraz zespół Carpentera. Geny kodują molekularne składniki uczestniczące w fizjologicznym procesie regulacji masy ciała. W badaniach na zwierzętach wykryto, że pojedyncza mutacja może prowadzić do rozwoju otyłości. U niewielkiego odsetka ludzi występują również mutacje jednogenowe, które prowadzą do rozwoju otyłości olbrzymiej. Uważa się jednak, że u większości ludzi o skłonności do otyłości decydują prawdopodobnie mutacje wielu genów. Mutacje mogą dotyczyć genów związanych z regulacją pobierania energii z pożywieniem, poziomem podstawowej przemiany materii, dojrzewaniem komórek tkanki tłuszczowej, aktywnością enzymów odpowiedzialnych za gospodarkę tłuszczową i węglowodanową. W ich wyniku dochodzi do przewagi procesów magazynowania energii nad procesami jej wydatkowania. Do białek, których produkcja jest upośledzona w wyniku mutacji genetycznych należy między innym leptyna i jej receptory. Zwiększenie jej wytwarzania zwrotnie hamuje gromadzenie tłuszczów w adipocytach i zmniejsza przyjmowanie pokarmów. Za genetycznym uwarunkowaniem otyłości przemawia również fakt, że jest ona dwukrotnie częstsza u bliźniąt jednojajowych niż u rodzeństwa nie będące bliźniętami, a masa ciała osób dorosłych, które wychowały się w rodzinach zastępczych wykazuje większą zgodność z masą rodziców biologicznych niż adopcyjnych.
  • Czynniki biologiczne – również odgrywają rolę w powstaniu otyłości. Uszkodzenie podwzgórza (proces zapalny lub nowotworowy) i jąder brzuszno-przyśrodkowych podwzgórza mogą powodować rozwój otyłości. Dochodzi wtedy do nadmiernego przyjmowania pokarmów oraz zaburzeń układu autonomicznego. Badania wykazały również, że mózgi osób otyłych, podobnie jak mózgi osób uzależnionych, mają mniejszą gęstość tzw. receptorów dopaminowych typu 2. Prawdopodobnie jest to reakcja, mająca osłabić efekt częstych wyrzutów dopaminy, które są skutkiem częstego przyjmowania narkotyku lub pożywienia. Możliwe też, że ludzie ci od urodzenia mają zmniejszoną liczbę receptorów dopaminowych, a to wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia uzależnienia.

Do zaburzeń endokrynologicznych, w których dochodzi do rozwoju otyłości należą: niedoczynność tarczycy, zespół Cushinga, zespół policystycznych jajników, niedobór hormonu wzrostu, rzekoma niedoczynność przytarczyc, czy też hiperinsulinizm.

  • Czynniki środowiskowe – wśród których największe znaczenie ma aktywność fizyczna jako forma wydatkowania dostarczonych zasobów energetycznych. Na skutek postępu technologicznego możliwe stało się znaczące zmniejszenie wydatku energetycznego związanego z codzienną aktywnością. Równocześnie zwiększył się dostęp do żywności i jej konsumpcja. Wzrosła również wartość energetyczna łatwo dostępnego pokarmu, który jest dodatkowo ubogi w witaminy, sole mineralne i błonnik. Regularna aktywność fizyczna zapobiega nadwadze i otyłości.
  • Czynniki psychologiczne – takie jak zaburzenia nastroju mogą być przyczyną powstawania nadwagi. Osoby, u których występuje tendencja do przyrostu masy ciała, podczas każdego kolejnego nawrotu depresji zwiększają swoją masę ciała. Osoby chore uczą się, że jedząc mogą częściowo zmniejszać objawy depresji, poprzez dostarczenie krótkotrwałej przyjemności.

pl.wikipedia.org
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

-

poniedziałek, 14 czerwca 2010 9:49

Szybkie odchudzanie 

to nie coś zarezerwowanego dla osób, które mają czas chcesz męczą się ćwiczeniami, głodówkami i uciążliwą dietą. Jeżeli chcesz szybko i w dość łatwy sposób utracić na wadze to czytaj dalej. Mam dla ciebie kilka ciekawych i przydatnych wskazówek.

Zaznaczam, że to nie są moje wymysły. To są porady, które możesz usłyszeć nawet od swojego osobistego trenera, czy dietetyka.

 

1)      Sposób – Woda to życie

Gdy jesteś głodny wcale nie musi to oznaczać, że potrzebujesz jedzenia. Rzeczywiście może to znaczyć, że chce ci się po prostu pić! 66% twojej wagi to woda.

Więc pierwszy sposób na utratę wagi to picie dużej ilości wody. Najlepiej 8 szklanek dziennie. Gdy poczujesz głód spróbuj najpierw napić się wody i zobacz, co się stanie. Może twoje potrzebowało w tym momencie wody, a nie żywności. To jest niezbędny element szybkiego odchudzania.

Niech pierwszą rzeczą jaką będziesz robić rano będzie to wypicie szklanki wody.

 

2)      Sposób – Nie śpiesz się

Jedz i przeżuwaj jedzenie bardzo powoli. Wtedy szybciej poczujesz, że twój żołądek jest pełen. Delektuj się każdym kęsem.

 

3)      Sposób – Wodniste jedzenie

Jedz na śniadanie (nie tylko) organiczne jedzenie, które zawiera dużo wody. Takie jak: pomidory, winogrona, arbuzy, kiwi itp. Jedząc je zaspokoisz głód dodając sobie nie wiele kilogramów, ponieważ ich w ich składzie większość to woda. Jak dotąd widzisz, szybkie odchudzanie to nie mit.

 

4)      Sposób – Trochę ruchu

Oczywiście nie każe tobie od razu zapisać się na siłownię. Chodzi o to tylko, że przyśpieszyć trochę akcję serca i w ten sposób przyśpieszyć twój metabolizm. Możesz wyjść z psem na spacer lub pojeździć z przyjaciółmi na rowerze. 30 minut dziennie takiego ruchu na pewno tobie dobrze zrobi. I pamiętaj, żeby nie robić przerw, to zapewni tobie jeszcze optymalny poziom w szybkim odchudzaniu.

 

5) Sposób – Ogranicz się

Spróbuj przejąć kontrolę nad sobą i ograniczyć choć troszeczkę ilość spożywanych pokarmów w ciągu dnia. Kontroluj to co jesz i w jakich ilościach. Ustal sobie plan i zrealizuj go. Zacznij od małych kroczków np. dzisiaj ogranicz jedzenie o 1%, jutro o 2% aż np. dojdziesz do 10-15%.

 

Jak widzisz nic w tym skomplikowanego. Zacznij od dzisiaj - wypróbuj najpierw, chociaż jeden sposób, a potem stopniowo korzystaj z następnych. A co jeśli to naprawdę działa? Szybkie odchudzanie jest możliwe.

www.eioba.pl
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (21) | dodaj komentarz

-

czwartek, 10 czerwca 2010 11:46

Dieta Turbo

----

Dieta, której autorzy obiecują do 5 kg mniej w 10 dni. Duża ilość posiłków o ograniczonej kaloryczności i uwzględnienie zawartości białek i węglowodanów ma zagwarantować trwały ubytek wagi i \"podkręcenie\" metabolizmu. Niestety możliwa do przeprowadzenia jedynie w okresie letnim ze względu na często występujące w niej truskawki i inne sezonowe warzywa i owoce :) Niewątpliwą zaletą diety jest utrwalanie nawyku częstego jedzenia małych porcji!

 

JADŁOSPIS DIETY

I Dzień

960kal

250g truskawek+pomarańcza  150kal
jajko+100g szynki z indyka 180kcal
250g truskawek+orzechy 200kcal
krewetki+ogórek+pomidor+sałata 200kcal
500g truskawek+pomarańcza 200kcal
grejpfrut 100kcal

II Dzień

1050kcal

2 śliwki+250g truskawek 220kcal
jajecznica (2 jajka)+50g szynki z indyka 250kcal
buraki z cebulą 200kcal
fasolka szparagowa i kurczak 150kcal
jajko+szynka z indyka 180kcal
cebula+ogórek+pomidor 50kcal

III Dzień

1000kcal

sałatka z tuńczyka (tuńczyk w sosie własnym, por, troszkę majonezu light)+jajko 200kcal
250g truskawek+pomarańcza 150kcal
kurczak+buraki z cebula 250 kcal
serek wiejski light+szynka z indyka 200kcal
fasolka szparagowa+kurczak 150kcal
ogórek+pomidor+cebula 50kcal

IV Dzień

950kcal

250g truskawek+pomarańcza 150kcal
kurczak+fasolka 150kcal
jajko+szynka z indyka 200kcal
buraki z cebulą 200kcal
cebula+pomidor+ogórek 50kcal
sałatka z tuńczyka+jajko 200kcal

V Dzień

780kcal

jajko+szynka z indyka 180kcal
serek wiejski light+pomidor 100kcal
kurczak i fasolka 150kcal
orzechy 100kcal
sałatka z tuńczyka+jajko 200kcal
ogórek+cebula+pomidor 50kcal

VI Dzień

1160kcal

jajecznica(2 jajka)+pomidor+szynka z indyka 350kcal
jajko+szynka z indyka 180kcal
sałatka z tuńczyka+jajko 200kcal
cebula+ogórek+pomidor 50kcal
kurczak+plaster sera light 200kcal
jajko+szynka z indyka 180kcal

VII Dzień

1000kcal

cebula+ogórek+pomidor 50kcal
sałatka z tuńczyka+jajko 200kcal
kurczak+plaster sera light 200kcal
buraki z cebulą 200kcal
krewetki+fasolka 300kcal
cebula+ogórek+pomidor 50kcal

VIII Dzień

980kcal

buraki z cebulą 150kcal
kurczak+ser light 200kcal
cebula+ogórek+pomidor 50kcal
sałatka z tuńczyka+jajko 200kcal
sałatka z tuńczyka+jajko 200kcal
jajko+szynka z indyka 180 kcal

IX Dzień

1000kcal

jajecznica (2jajka)+pomarańcza 250 kcal
cebula+ogórek+pomidor 50kcal
kurczak+ser light 200kcal
sałatka z tuńczyka+jajko 200kcal
cebula+ogórek+pomidor 50kcal
krewetki+jajko 250 kcal

X Dzień

1050kcal

jajecznica (2 jajka)+szynka 250 kcal
kurczak+ser light 200kcal
cebula+ogórek+pomidor 50kcal
buraki z cebulą 200kcal
sałatka z tuńczyka+jajko 200kcal
jajko+orzechy 150kcal


Źródło:

www.schudnijmy.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

-

środa, 09 czerwca 2010 10:29
S
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] Węglo-
wodany [g]
Salceson czarny 340 12,6 32 0,5
Salceson włoski 322 14,6 29,3 0
Sałata 20 1,4 0,3 2,9
Sandacz świeży 80 18,3 0,3 0,9
Sardynki w oleju, konserwa 202 24 11,5 0
Sardynki w sosie pomidorowym, konserwa 163 17 9,9 1,4
Sarnina 102 20,8 1,9 0,4
Schab surowy wieprzowy 174 21 10 0
Schab wędzony 136 25 4 0
Seler korzeń 61 1,3 0,2 13,6
Ser Feta 216 17 16 1
Ser pleśniowy Brie pełnotłusty 293 18 24,5 0
Ser pleśniowy Rokpol pełnotłusty 354 22,6 29,3 0
Ser podpuszczkowy Brie pełnotłusty 332 19,8 28 0,2
Ser podpuszczkowy Camembert tłusty 263 19,3 19,8 1,9
Ser podpuszczkowy Cheddar pełnotłusty 382 27,1 29,3 2,5
Ser podpuszczkowy Ementaler pełnotłusty 383 28,8 29,7 0,1
Ser podpuszczkowy Ementaler tłusty 330 28,8 23,2 1,5
Ser podpuszczkowy Gouda tłusty 314 27,9 22 1
Ser podpuszczkowy Mozarella tłusty 224 20 16 0
Ser podpuszczkowy Myśliwski pełnotłusty 349 25,5 27,4 0,1
Ser podpuszczkowy Parmezan 408 35,1 29,7 0,1
Ser podpuszczkowy Salami pełnotłusty 354 25,2 28,1 0,1
Ser podpuszczkowy Salami tłusty 329 29,5 22,1 3,1
Ser podpuszczkowy Tylżycki pełnotłusty 356 26,1 27,9 0,1
Ser podpuszczkowy Tylżycki tłusty 327 27,8 23 2,1
Ser topiony tłusty 222 18 16 1,6
Ser twarogowy chudy 98 19,8 0,5 3,5
Ser twarogowy półtłusty 132 18,7 4,7 3,7
Ser twarogowy pełnotłusty 176 17,7 10,1 3,5
Serca wieprzowe 111 16,9 4,8 0
Serdelki drobiowe 239 13,9 19,5 1,9
Serek Fromage naturalny 384 10,2 37,1 2,4
Serek homogenizowany truskawkowy 167 15,3 3,9 17,7
Serek homogenizowany waniliowy 158 16,8 4,2 13,3
Serek twarogowy ziarnisty 101 12,3 4,3 3,3
Sernik 273 10 9 38
Sernik z rodzynkami, ciasto 342 14,6 13,9 39,6
Serwatka płynna 25 0,8 0,1 5,1
Sezamki 511 13,4 25,8 56,2
Skrobia kukurydziana 367 0,3 0,1 91,3
Skrzydło bez skóry indycze 169 16,5 11,4 0
Słonecznik ziarno 580 22,5 49 12,3
Słonina 811 2,4 89 0
Smalec 896 0 99,5 0
Snickers, baton 509 9,7 28,9 52,6
Soczewica, suche ziarno 347 25 1 59,5
Soja, suche ziarno 442 34,9 18,1 34,8
Sola świeża 83 17,5 1,4 0
Sok ananasowy 48 0,3 0,1 11,4
Sok grejfrutowy 35 0,6 0,2 7,8
Sok jabłkowy 45 0,4 0,4 10
Sok marchwiowy 48 0,4 0,1 11,3
Sok pomarańczowy 45 0,5 0,1 10,5
Sok pomidorowy 19 0,8 0,6 2,6
Sok z czarnej porzeczki 45 0,3 0,3 10,2
Sprite, napój 42 0 0 10,5
Syrop truskawkowy 262 0,2 0,1 62
Szampan półsłodki 97 0,2 0 7
Szampan półwytrawny 83 0,1 0 3,4
Szampan słodki 117 0,2 0 12
Szczaw 39 1,1 0,8 3,9
Szczupak świeży 81 18,4 0,8 0
Szczypiorek 39 4,1 0,8 3,9
Szparagi 24 1,9 0,2 3,7
Szpinak 26 2,6 0,4 3
Szponder wołowy 218 19,3 15,7 0
Szprot wędzony 243 19,3 18,3 0
Szynka surowa wieprzowa 264 18 21,3 0
Szynka wędzona gotowana 389 23 33 0

Ś
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] Węglo-
wodany [g]
Śmietana 12% tłuszczu 134 2,7 12 3,9
Śmietana 18% tłuszczu 186 2,5 18 3,6
Śmietanka do kawy 9% tłuszczu 54 2,8 9 4
Śmietanka kremowa 30% tłuszczu 291 2,2 30 3,1
Śledź solony 218 19,8 15,4 0
Śledź świeży 162 16,3 10,7 0
Śledź w oleju, konserwa 343 19,7 29,4 0
Śledź w pomidorach, konserwa 177 13,7 12,8 1,8
Śliwki 70 1 0,3 15,9
Śliwki suszone 311 4,9 0,9 70,8

T
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] Węglo-
wodany [g]
Teatralny, wafel 546 8 31 58
Tic Tac, drażetki 390 0 0 97,5
Tłuszcz roślinny Planta 900 0 100 0
Toffifee, czekoladka 535 6 31 58
Tran 900 0 100 0
Truskawki 36 0,7 0,5 7,2
Tuńczyk świeży 97 22 1 0
Tuńczyk w oleju, konserwa 189 27,1 9 0
Twix, baton 487 5,3 23,2 64,2

U
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] Węglo-
wodany [g]
Udo bez skóry z kurczaka 125 17,8 6 0
Udo ze skórą z kurczaka 161 17,8 10 0
Udziec barani 234 18 18 0
Udziec cielęcy 108 19,9 3,1 0

W
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] Węglo-
wodany [g]
Wafel Familijne 533 7,1 29,6 59,5
Wafel Grześki 550 8,5 34,5 51,2
Wafel Kinder Bueno 532 5,5 35,5 47,6
Wafel Prince Polo 534 4,8 31,5 57,5
Wafel Princessa 562 4,1 34,6 58,4
Wafel Teatralny 546 8 31 58
Wasa, pieczywo chrupkie pszenne 360 12 2,2 73
Wątroba drobiowa 136 19,1 6,3 0,6
Wątroba wieprzowa 129 19,7 4,8 1,7
Wątroba wołowa 124 20 3,1 4
Wermut, wino 104 0 0 7,9
Węgorz świeży 281 12,7 25,6 0
Węgorz wędzony 329 17,9 28,6 0
Whisky 225 0 0 0
Wieprzowina, boczek 517 10,1 53 0
Wieprzowina, golonka ze skórą 297 18,6 24,7 0
Wieprzowina, karkówka 270 16,1 22,8 0
Wieprzowina, łopatka 259 16 21,7 0
Wieprzowina, mięso bez kości, średnio 264 18 21,3 0
Wieprzowina, mięso z kością, średnio 329 15,4 29,7 0
Wieprzowina, schab surowy 174 21 10 0
Wieprzowina, szynka surowa 264 18 21,3 0
Wieprzowina, żeberka 324 15,2 29,3 0
Wino białe półsłodkie 92 0 0 4,4
Wino białe półwytrawne 78 0 0 3,7
Wino białe wytrawne 73 0 0 2,4
Wino czerwone półsłodkie 96 0 0 5,5
Wino czerwone słodkie 106 0,1 0 8,2
Wino czerwone wytrawne 75 0 0 3
Winogrona 74 0,5 0,2 17,6
Wiórki kokosowe 606 5,6 62 6,4
Wiśnie 67 1,2 0,4 14,6
Wołowina, mięso bez kości, średnio 116 20,9 3,6 0
Wołowina, mięso z kością, średnio 149 18,6 8,3 0
Wołowina, polędwica 112 20,1 3,5 0
Wołowina, pieczeń 116 20,9 3,6 0
Wołowina, rostbef 152 21,5 7,3 0
Wołowina, rozbratel 158 16,7 10,1 0
Wołowina, szponder 218 19,3 15,7 0
Wódka, średnio 225 0 0 0

Z
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] Węglo-
wodany [g]
Zarodki pszenne 377 27,5 9,4 45,5
Ziemniaki 87 1,7 0,1 19,9

Ż
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] Węglo-
wodany [g]
Żeberka wieprzowe 324 15,2 29,3 0
Żółtko jaja kurzego 355 16,3 31,9 0,7
Żurawiny 51 0,4 0,1 12,2


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  25 456  

---------- DARMOWY KURS PODSTAWOWEJ WIEDZY O ODCHUDZANIU - ZAPISZ SIĘ
---------------------------------------- Ustaw stronę (schudnij szybko) jako stronę startową...

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wizytówka


Ewelina

pomagam schudnąć szybko, zdrowo, skutecznie- a przede wszystkim łatwo
wirtualni.wp.pl forum.wp.pl

Ulubione blogi

O moim bloogu

Jak schudnąć szybko, zdrowo, skutecznie- a przede wszystkim łatwo ?

O mnie


lubie
to co skuteczne,
łatwe i przyjemne ;)

Statystyki

Odwiedziny: 25456
Wpisy
  • liczba: 26
  • komentarze: 100
Galerie
  • liczba zdjęć: 0
  • komentarze: 0
Bloog istnieje od: 3112 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl